Sauna

...i jej dobroczynne działanie na ciało
Po ciężkim i stresującym tygodniu warto znaleźć wolna chwilę na wizytę wsaunie. Na takim zabiegu bardzo skorzysta nasze ciało i skóra!

Dobroczynne działanie sauny znane jest już od dawna. Jest przede wszystkim świetnym sposobem na ujędrnienie i oczyszczenie skóry. Duże zmiany temperatury jakim poddane jest nasze ciało podczas zabiegu w saunie sprawia, że organizm oczyszcza się z toksyn, podnosi swą wydolność oraz odporność. Poza tym świetnie relaksuje i przygotowuje organizm do walki z infekcjami, ponieważ nagła i duża zmiana temperatur wzmacnia układ immunologiczny.
Sauna wspomaga również odchudzanie. Nie zastąpi oczywiście regularnych ćwiczeń i diety, ale znacznie pomoże.
Poleca się również przy takich dolegliwościach jak: bóle stawów, trądzik pospolity, atopowe zapalenie skóry, stres, naciągnięte mięśnie, bóle korzonkowe czy zaburzenia snu.

Wpływ na skórę:
Podczas przebywania w wysokiej temperaturze pory rozszerzają się, a skóra ulega rozpulchnieniu. Pobudzone krążenie sprawia, że jest bardziej dotleniona, a tym samym odzyskuje ładny koloryt. Skóra oczyszcza się z tłuszczu, łoju i martwych komórek. Po zabiegu jest znacznie gładsza i zaczyna lepiej oddychać.
Rozgrzane mięśnie relaksują się i odprężają. Jeśli zastosujemy olejki eteryczne, seans w saunie zostanie wzbogacony o właściwości lecznicze.

Która sauna będzie dla nas najlepsza?

... istnieją 3 główne rodzaje saun ...

Jak korzystać z sauny:

Firma Euro Spas reprezentuje światowych producentów saun oraz akcesoriów
KOD ALLEGRO