Dla osób, które nie lubią przebywać w otoczeniu pary powstało nowoczesne rozwiązanie w postaci sauny na podczerwień (in. infrared). Na czym polega jej działanie? Wewnątrz drewnianej kabiny ciepło emitowane jest przez promienie podczerwone, które wnikają w skórę znacznie głębiej (do 3-4 cm) niż w tradycyjnej saunie, a efekt okazuje się taki sam, a nawet znacznie lepszy. Zakres temperatur wynosi niedużo, bo 30-60 stopni Celsjusza, co w zupełności wystarczy, aby się porządnie spocić. Z kabiny najlepiej korzystać maksymalnie 3 razy w tygodniu.

Bez pary i bez wilgoci

Niezbyt wysokie wartości sprawiają, że kabiny na podczerwień nadaje się do korzystania także przez osoby starsze oraz dzieci. 30 minut w saunie bez pary w zupełności wystarczy, aby odpowiednio się zrelaksować i oczyścić organizm. Ważne: przed wejściem do środka należy wziąć prysznic, usunąć z ciała pozostałości kosmetyków, a następnie dobrze owinąć się ręcznikiem. Po wyjściu natomiast warto spryskać się nieco chłodną wodą.

Sauna z podczerwienią zdobywa coraz większą popularność w Polsce i na świecie. Jest połączeniem dwóch tradycyjnych kabin: parowej i suchej. W tej pierwszej występuje bardzo wysoka wilgotność oraz stosunkowo niskie temperatury mieszczące się w granicach 40-60%, natomiast suchą cechuje niska wilgotność oraz bardzo wysoka temperatura. Z tego względu każda z nich miała swoich zwolenników i przeciwników, jednak powstanie nowoczesnej sauny na podczerwień zapewnia komfortowe warunki zarówno dla osób, które preferują dość niskie temperatury oraz normalny poziom wilgotności.

Optymalne warunki znajdują coraz szersze grono zwolenników, którzy poszukują rozwiązań w zapobieganiu i łagodzeniu objawów różnego rodzaju schorzeń czy nawet stresu. Rozgrzanie skóry skutkuje jej wygładzeniem, zdrowym kolorytem, a także dotlenieniem, z kolei napięte mięśnie całego ciała zostają rozluźnione - oto sekret wyjątkowego relaksu i odprężenia, którego możesz doświadczać w swoim domowym spa wybierając jedną z naszych kabin.

KOD ALLEGRO