Sauna sucha, parowa a może na podczerwień? Która będzie dla Ciebie najlepsza?

Euro Spas przedłuża WAKACJE !
20 września 2021
Najlepszy sposób na relaks? Wanny spa!
13 lipca 2022

Sauna sucha, parowa a może na podczerwień? Która będzie dla Ciebie najlepsza?

Osoby chcące skorzystać w swoim domu z sauny mają bardzo bogaty wybór rozwiązań. Na rynku dostępne są modele suche, na podczerwień oraz parowe, a każdy z nich zapewnia zupełnie inne doznania. W tym artykule dowiesz się szczegółów na temat poszczególnych rodzajów łaźni, z których możesz skorzystać w swoim własnym domu, ale także ogrodzie.

Sauna sucha ? dla kogo?

Najbardziej popularny rodzaj urządzenia, które doskonale sprawdzi się dla osób kochających bardzo wysokie temperatury. W takim urządzeniu może ona wynieść aż do 100 stopni, przy jednoczesnej, niskiej wilgotności powietrza sięgającej maksymalnie 10 procent. Dzięki temu organizm szybciej pozbywa się wody i spala do 400 kcal w ciągu nawet 20 minut. Łaźnie suche zalecane są osobom z problemem napiętych mięśni, przewlekłymi schorzeniami stawów czy astmą. Można je umieścić zarówno wewnątrz budynku lub jako wolnostojący obiekt w swoim ogrodzie.

Sauna parowa ? dla kogo?

Zdecydowanie dla miłośników tropikalnego klimatu. Temperatura tutaj jest nieco niższa niż w przypadku sauny suchej, jednak wilgotność sięga aż do 100 procent. Wytwarzana w ten sposób gorąca para pozwala się zrelaksować, ale wpływa także pozytywnie na oczyszczanie się skóry oraz całego organizmu z toksyn i produktów przemiany materii. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj urządzenia przystosowany jest wyłącznie do montażu w budynkach, dlatego najlepiej sprawdzi się w domach.

Sauna na podczerwień – dla kogo?

Nowoczesny rodzaj urządzenia, który sprawdzi się w przypadku osób, które chcą uniknąć bardzo wysokich temperatur oraz wilgoci. Temperatura waha się w nim w granicach 40-60 stopni, a wnętrze jest całkowicie pozbawione pary. Dzięki temu jest bezpieczna dla osób z naczynkami i innymi problemami, przy których nie jest zalecane korzystanie z łaźni suchych i parowych. Dzięki optymalnej temperaturze, zapewnionej przez podczerwień, ciepło korzystnie wpływa na naszą skórę i cały organizm, a my możemy cieszyć się relaksem zarówno w swoim domu, jak i ogrodzie ? tego rodzaju urządzenie jest bowiem dostępne także w wersji wolnostojącej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

KOD ALLEGRO