Łaźnia ogrodowa

Włoska marka w niskiej cenie !
18 stycznia 2012
Ekstremalny relaks w jacuzzi
26 lutego 2012

Łaźnia ogrodowa

Projekt łaźni ogrodowej. Pod jednym naturalnym dachem zamknięto jacuzzi oraz saunę, tworząc oazę fizycznego i mentalnego odprężenia. Centrum relaksu w sercu przydomowego ogrodu.

Decyzja o rodzaju wanny to nie wszystko. Należy pamiętać o wykończeniu przestrzeni wokół niej, czyli między innymi podłodze. Asortyment materiałów w sklepach potrafi przyprawić o zawrót głowy. Drewno, kompozyt, ceramika, a może kamień? Na co się zdecydować? Przeczytaj nasz miniporadnik i wybierz materiał idealny dla Twoich potrzeb.

Drewno i kompozyt
W nowoczesnych wykończeniach budowlanych często możemy spotkać połączenia pozornych sprzeczności ? drewna i stali czy drewna i szkła. Te antynomie potrafią wydobyć piękno obu materiałów, a także stworzyć niepowtarzalną, harmonijną całość. Jacuzzi sprzyja jednak wilgoci, która może doprowadzić do uszkodzenia drewna. Decydując się na wykończenie podłogi deskami, musimy zdecydować się na materiał dużo bardziej odporny, niż rodzimy buk czy dąb. Odpowiedzią na nasze zachcianki może być drewno egzotyczne. W wilgotnych warunkach dobrze sprawdzają się takie gatunki drewna jak teak czy merbau. Nie można ich jednak pozostawić samym sobie. Deski obowiązkowo muszą być polakierowane.

Jak widać sam wygląd to nie wszystko. Esteci zmuszeni są szukać materiału, który byłby szczególnie odporny na wilgoć, miał wygląd drewna, a przy tym nie wymagał szczególnych działań konserwatorskich. Mrzonki? Niekoniecznie! Materiał kompozytowy, który łączy w sobie wygląd drewna oraz właściwości polimerów, spełnia powyższe wymagania ? jest odporny na grzyby i pleśnie, nie trzeba go lakierować, a do jego mycia wystarcza woda. Co więcej, płytki kompozytowe można… układać samemu! System mocowania płytek kompozytowych 30 x 30 cm oparty jest na zastosowaniu zatrzasków, co powoduje, że płytki można równie łatwo układać, co demontować. Dzięki temu ich bardzo dokładne mycie lub samodzielna wymiana nie sprawia większych problemów – wyjaśnia Marek Maczuła z firmy Technomac. Warto dodać, że odpowiednio profilowana powierzchnia płytek kompozytowych zapewnia ich antypoślizgowość, co również jest szczególnie ważne w przypadku powierzchni dookoła jacuzzi.

Ceramika
Od lat najpopularniejszym materiałem do wykańczania podłóg narażonych na bezustanne działanie wody są płytki ceramiczne. Przede wszystkim są odporne na wilgoć i pleśnie. O ile na powierzchni płytek trudno o rozwój grzybów czy pleśni, o tyle zwykła fuga może sobie z nimi nie poradzić. Dla niezdecydowanych lub mniej kreatywnych stworzono serie płytek, które ozdabiane są motywami przewodnimi w postaci np. kwiatów. Co prawda o gustach się nie dyskutuje, jednak większość z motywów kłuje w oczy kiczowatością. Im większa pomysłowość lub zasobność portfela, tym większe szanse na stworzenie w jacuzzi naprawdę ładnej podłogi z ceramiki. Zdeterminowanym polecamy specjalne płytki ceramiczne pokryte szkliwem antypoślizgowym. Uwaga ? do układania tego typu płytek potrzebujemy fachowca. Umiejętności domowego majsterkowicza mogą nie wystarczyć.

Kamień
Ciekawym rozwiązaniem w wyborze materiału do stworzenia podłogi przy jacuzzi jest zastosowanie kamienia. Klasyka gatunku: marmur czy granit, które mogą podbić serce niejednej osoby. Należy jednak obalić mit o niezniszczalności tego budulca. Piękny marmur potrafi szybko się porysować czy zmatowieć, natomiast tańszy łupek często odpryskuje. Zwolennicy granitu doskonale wiedzą, że jego barwa może być pozbawiona głębi. Jak widać kamień jest rozwiązaniem interesującym, jednak pochłaniającym znaczne ilości środków finansowych, także ze względu na fakt, że do jego cięcia potrzeba fachowca z profesjonalnym sprzętem.

Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Jednak zawsze warto rozważyć wszystkie za i przeciw w wyborze podłogi przy jacuzzi, aby nasza decyzja nie była dyktowany wyłącznie modą, która często bywa niepraktyczna.
źródło:StartBull

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

KOD ALLEGRO