DYSZA DYSZY NIERÓWNA, CZYLI O RÓŻNEJ SILE MASAŻU Z MARKĄ WELLIS

HIGIENA W MINIBASENIE SPA, CZYLI CO ROBIĆ, ŻEBY STRACH MIAŁ TYLKO WIELKIE OCZY
25 lipca 2016
KOLORYSTYKA W SPA, CZYLI JAK WELLIS DBA O DESIGN MINIBASENÓW SPA.
25 lipca 2016

DYSZA DYSZY NIERÓWNA, CZYLI O RÓŻNEJ SILE MASAŻU Z MARKĄ WELLIS

Każdy kto korzysta z hydroterapii w minibasenie spa ma inne wymagania. Ktoś będzie wolał masaż krótkotrwały, ale za to bardzo intensywny. Ktoś inny kto zmaga się z dolegliwościami bólowymi powie ze zależy mu na delikatnym masażu pulsacyjnym. Bez względu na to z jakiego powodu korzystamy z kąpieli w minibasenie czy to będą korzyści zdrowotne czy tylko relaks i odprężenie a może jedno i drugie musimy mieć świadomość jak ważna jest  nie tylko liczba dysz, ale przede wszystkim ich rodzaj i rozmieszczenie, bo od tego zależy rodzaj masażu . To kryterium powinno stać się jednym z głównych, branych pod uwagę przy wyborze i zakupie modelu wanny spa. Niestety nie zawsze zwraca się na to uwagę.  Tym bardziej, że obecnie istnieją na rynku minibaseny chińskiej produkcji, które są może atrakcyjne cenowo, ale niestety ich jakość jest niewarta uwagi. Dysze w takich modelach rozmieszczone są przypadkowo, bez jakiegokolwiek sensownego rozróżnienia pod względem siły masażu. A nam przecież nie chodzi o byle jaki masaż, tylko masaż odpowiednio dobrany do naszych potrzeb.

Europejski producent minibasenów spa Wellis jest bardzo konsekwentny w tym co robi. Zaczynając od tych pierwszych, aż po najnowsze modele marka Wellis proponuje kilka ciekawych opcji masażu z uwzględnieniem różnorodności dysz, a co za tym idzie z odpowiednio dobranym rodzajem masażu do poszczególnych partii ciała. U producenta Wellis nic nie jest przypadkowe. Gdy szczegółowo przypatrzymy się rozmiarom dysz, zauważymy że są 3 rodzaje pod względem ich wielkości:

MEGAJETS – największe dysze, gwarantują silny masaż o dużej intensywności.

DYSZE 1

MIDIJETS – tego rodzaju dysze odpowiadają za relaks ze średnią siłą masażu.
DYSZZE2

MICROJETS – zapewnia masaż delikatny, relaksujący, polecany do wrażliwych partii ciała.

DYSZE3

MAGMAJET – wyjątkowa dysza, która uatrakcyjni minibasen spa w postaci kontrolowanego efektu wybuchu wulkanu.

MAGMAjET

Idąc dalej tym tropem, warto wspomnieć, że Wellis  zaprojektował minibaseny z siedziskami zapewniającymi różne rodzaje masażu. Dzięki temu mamy pewność, że każdy kto będzie korzystał z jacuzzi odczuje pełen komfort. I tak o to Wellis proponuje:

 

SIEDZISKO BODY LOUNGE – dysze rozmieszczone są perfekcyjnie, co zapewnia komfortowy masaż terapeutyczny całego ciała.

SIEDZISKO 1

SIEDZISKO RELAX –  siedzisko z wieloma dyszami, które ukierunkowane są na masaż stóp, łydek, ramion oraz karku.
SIEDZISKO 2

SIEDZISKO INTENSO – siedzisko zapewniające intensywny, silny masaż. Polecane w szczególności dla sportowców, amatorów sportu i osób pragnących pobudzającego i dodającego energii masażu.

SIEDZISKO 3

Podsumowując temat warto zapamiętać jedno: dysze do hydromasażu muszą cechować się unikalnościąKażda dysza ma nam zapewnić taki masaż jakiego potrzebują poszczególne partie naszego ciała. Delikatne mięśnie stóp czy karku nie mogę być potraktowane dużą siła masażu przeznaczoną dla barków. I odwrotnie naszym barkom często nie wystarczy delikatny, pulsacyjny masaż. Dlatego jeśli planujemy zakup minibasenu spa nie bójmy się pytać o poszczególne typy dysz, bo jak widać u producenta Wellis dysza dyszy nierówna i wszystko ma znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

KOD ALLEGRO